Швеція відкриває в’їзд для туристів з України

Швеція з 26 липня відкривається для всіх українців, в тому числі для необов’язкових/туристичних подорожей.

Про це повідомила прес-служба уряду Швеції.

“Уряд 22 липня ухвалив, що жителі України будуть звільнені від заборони на в’їзд… Ці поправки набувають чинності з 26 липня 2021”, – сказано в повідомленні.

У МЗС України нагадали, що вимога про наявність негативного ПЛР-тесту на COVID-19 або ваучера залишається чинною.

ПЛР-тест повинен бути зроблений за 48 годин до в’їзду в Швецію (рахується час з моменту здачі біологічного матеріалу). Вимога поширюється на іноземців, яким виповнилося 18 років.

Зазначимо, що зараз Швеція визнає тільки сертифікати про вакцинацію, видані в країнах ЄС/ЄЕП або в Андоррі, Монако, Сан-Марино, Швейцарії або Ватикані. В’їзд в країну буде дозволений, якщо з дати отримання другої дози вакцини covid-19 пройшло 14 днів.

Швеція визнає вакцини, затверджені відповідно до постанови (ЄС) 726/2004, або дозволені ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях – вакцини Comirnaty (COVID-19 vaccine BioNtech Tozinameran), Spikevax (COVID-19 vaccine Moderna), Vaxzevria (COVID-19 vaccine AstraZeneca ), COVID-19 vaccine Janssen, COVID-19 vaccine AstraZeneca / SKBio, COVISHIELD (Serum Institute of India COVID-19 vaccine), COVID-19 vaccine BIBP / Sinopharm, CoronaVac (COVID-19 vaccinе Sinovac).