З Ірану в Україну завезли партію героїну на мільярд гривень

Спецоперацію з затримання двох громадян Туреччини – організаторів каналу наркотрафіку до України провели у Києві.

При цьому виявили партію героїну з Ірану на понад 1 млрд грн, поставку якої правоохоронці “вели” з цієї країни Перської затоки. Про деталі спецоперації розповіла Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Немає опису світлини.

“Спільними міжнародними зусиллями ми затримали двох братів — громадян Туреччини, які курували канал поставок героїну до нашої держави. Вони — члени транснаціонального злочинного угруповання, що займається контрабандою героїну з Ірану через територію Вірменії, Грузії до України”, — повідомила Генпрокурор.

За даними Венедіктової, угруповання збувало наркотики на території нашої держави, у тому числі на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, а також контрабандою перевозило дрібними партіями до країн Європейського Союзу. Для відволікання уваги та перевірки пильності правоохоронців та митників, організатори здійснювали навіть “перевірочні” рейси без нелегального товару, щоб цим же шляхом спрямовувати вже наркотики.

“Правоохоронці проконтролювали поставку з Ірану до України вантажного автомобіля на склад в місті Києві. В причепі авто в спеціально обладнаних муляжах пустотілої цегли виявлено наркотичний засіб. В ході обшуку там вилучено 1159 брикетів з героїном”, — розповіла Генпрокурор.

“Організаторів каналу контрабанди було затримано неподалік складу. В ході проведення огляду, у двох валізах у них було виявлено та вилучено 5 брикетів з 1550 грамами героїну. Загальна вага вилученого особливо небезпечного наркотичного засобу — понад 368 кілограм, що за цінами чорного ринку коштує понад 1 млрд гривень”, — вела далі посадовиця.

З її слів, у цій “блискавичній” спецоперації були задіяні українські та іноземні правоохоронці та служби, у тому числі з Вірменії, Грузії та Адміністрація з боротьби з наркотиками США (DEA).