Країни Євросоюзу направили гумдопомогу для біженців у Литві

Країни ЄС направили гуманітарну допомогу в Литву для тимчасового розміщення на території цієї країни близькосхідних і африканських мігрантів, що прибувають з сусідньої Білорусі, повідомила Єврокомісія в комюніке.

“Литовський кордон є також зовнішнім кордоном Європейського Союзу, яка в даний час стикається з безпрецедентним напливом мігрантів і прохачів притулку. Ці люди, багато з яких знаходяться в складній ситуації, потребують термінової допомоги, особливо в харчуванні і житлі. Євросоюз, держави-члени ЄС не залишать Литву на самоті в цій складній ситуації. Ряд країн ЄС вже запропонували свою допомогу, ми готові її розширити, якщо буде необхідно”, – заявив єврокомісар з кризового управління Янез Ленарчич.

Зокрема, 12 країн ЄС направили до Литви намети, електрогенератори, спальні мішки, ковдри, польові меблі, цистерни з водою. Єврокомісія оплачує доставку допомоги в Литву.

Литва останнім часом заявляє про зростання числа затримуваних нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю. За останніми даними, з початку року в Литві на кордоні з Білоруссю затримали понад 2,4 тисячі нелегальних мігрантів, що більш ніж в 30 разів перевищує показники 2020 року.

За даними ЄС, мова йде про мігрантів з Іраку, Ірану, Республіки Конго, Камеруну і Гвінеї. Європейське прикордонне агентство (Frontex) надає термінову допомогу Литві.
У свою чергу білоруський президент Олександр Лукашенко заявляв, що країна більше не буде стримувати нелегальних мігрантів до країн ЄС – через санкції Заходу у Мінська на це немає “ні грошей, ні сил”.