З початку року вартість житла в приміських новобудовах зросла до 15%

За даними Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, в 2021 році вартість житла в приміських новобудовах, в залежності від локації, площі, якості будівництва зросла в середньому на 10−15%.

Юрій Піта, президент Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України, зазначив, що найбільші цінові зміни відбулися в сегментах новобудов класів комфорт+ і бізнес, що перебувають на стадії зведення на відстані до 20 км від кордонів Києва. Так, станом на початок липня вартість м2 в таких об’єктах зросла до 15% і до кінця року, за прогнозами забудовників, вартість таких об’єктів може зрости ще на 7−10%.

«Зростання цін у сегменті якісного заміського житла пов’язане з високою інвестиційною привабливістю. За весь цикл будівництва (до 2 років) вартість такого житла може зрости в середньому на 40−50%», — сказав Юрій Піта.

Експерт зазначив, що житло в передмісті Києва підвищеного комфорту користується попитом у 45−50% відсотків покупців. Популярність квартир комфорт-класу і приватних будинків разом з таунхаусами становить відповідно 30% і 20%.

«Популярність приватних садиб або житла в багатоквартирних будинках залежить від місця розташування, зручності транспортного сполучення з Києвом, якості будівництва, площі тощо. Саме тому, враховуючи ці критерії, зростання цін неоднорідне: від 5% до 10−12%», — розповів він.