Конгрес виділив 2,1 млрд доларів на безпеку в Капітолії і евакуацію афганців

Американські конгресмени схвалили законопроект про надзвичайне фінансування поліції Капітолію і посилення заходів безпеки всередині будівлі Конгресу, а також про кошти на евакуацію афганців, які допомагали американським військовим протягом останніх 20 років.

Законопроект вартістю 2,1 мільярда доларів було прийнято в Сенаті переважною більшістю голосів: його підтримали 98 з 100 сенаторів. Відразу після цього Палата представників, раніше прийняла подібний законопроект, що передбачав витрати в розмірі 1,9 млрд доларів, схвалила його оновлену версію 416 голосами «за» і 11 «проти». Очікується, що президент Джо Байден підпише закон найближчим часом.

Документ передбачає виділення 521 млн доларів на відшкодування витрат, понесених Національною гвардією, службовці якої залишалися в Капітолії протягом декількох місяців після заворушень, влаштованих 6 січня прихильниками екс-президента Дональда Трампа.

Ще 300 млн доларів виділять на посилення заходів безпеки в будівлі Конгресу, 71 млн доларів піде на оплату понаднормового часу, наймання нових співробітників і інші витрати поліції Капітолію. Автори законопроекту також передбачили виділення 35,4 млн доларів на реалізацію угоди про взаємодопомогу між поліцією Капітолію і іншими правоохоронними органами в разі надзвичайних ситуацій.

Як зазначив глава сенатського Комітету з асигнувань Патрік Ліхі, «фінансування поліції Капітолію було б вичерпано буквально через кілька тижнів», якби Конгрес не прийняв негайних заходів для запобігання цієї події.

Близько половини всіх коштів, закладених в законопроект, підуть на евакуацію афганців, які допомагали американським військовим в Афганістані протягом останніх двох десятиліть.

За словами Ліхі, гроші виділені на оплату збільшення видачі спеціальних віз для військових перекладачів і інших громадян Афганістану, які працювали на американські збройні сили, а також на надання гуманітарної допомоги у зв’язку з очікуваним напливом біженців з Афганістану в сусідні країни. За оцінками ООН, з країни в найближчі кілька місяців можуть бігти до 500 тисяч осіб.