Президент Молдови визначилася з кандидатом в прем’єри

Президент Молдови Майя Санду висунула екс-міністра фінансів країни Наталю Гаврилиця на пост глави уряду.

Копію указу президент опубліковалана своїй сторінці в соцмережі Facebook в п’ятницю, 30 липня.

Тепер кандидатуру Гаврилиця повинен затвердити парламент. Раніше, 29 липня, голова парламенту Молдови, глава партії Санду “Партія дії і солідарності (ПДС)” Ігор Гросу повідомив про намір депутатів підтримати кандидатуру Гаврилиця, яка є віце-головою ПДС.

11 липня в Молдові пройшли дострокові парламентські вибори, на яких ПДС отримала більшість – 63 з 101 мандата. Це дозволило їй самостійно сформувати уряд країни.

Майя Санду, активно виступає за розширення зв’язків Молдови з ЄС, перемогла на президентських виборах в 2020 році. Після цього вона ініціювала відставку тодішнього уряду, сформованого партією соціалістів республіки Молдова, і заблокувала затвердження нового кабінету. В результаті парламент, в якому фракція партії ПДС мала всього 15 мандатів, був розпущений.

Що відомо про Наталю Гаврилиця
Наталя Гаврилиця займала пост міністра фінансів Молдови в 2019 році, коли уряд країни очолювала Майя Санду. До цього вона працювала в британській консалтинговій компанії Oxford Policy Management і неурядової організації Global Innovation Fund в Лондоні.

У разі затвердження кандидатури Наталії Гаврилиця на пост прем’єр-міністра Молдови вона повинна буде протягом двох тижнів подати на затвердження парламенту склад і програму свого кабінету. “У мене немає сумнівів в тому, що номінований кандидат на пост прем’єр-міністра сформує згуртовану і професійну команду”, – написала Санду на своїй сторінці в Facebook.