МВФ направить на підтримку економіки безпрецедентні 650 млрд доларів

Міжнародний валютний фонд (МВФ) виділить 650 млрд доларів США (в перерахунку – 547 млрд євро) на підтримку економіки.

Рішення послужить “щепленням для світової економіки під час безпрецедентної кризи”, заявила директор-розпорядник установи Крісталіна Георгієва.

Обсяг коштів для цієї мети є найбільшим в історії МВФ. Вони будуть переведені державам-учасникам фонду пропорційно по квотам.

Із загальної суми 275 млрд доларів (231 млрд євро) буде направлено на ринки, що розвиваються. Глава фонду особливо виділила важливість підтримки найбільш незахищених країн-членів МВФ у відновленні від наслідків пандемії COVID-19 і досягненні стійкого довгострокового зростання.

Крім того, заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислава Рашкована у Facebook повідомила, що МВФ остаточно затвердив 2,7 млрд доларів для України.

“Ввечорі 2 серпня керуючі МВФ більшістю голосові фінально затвердили алокацію СПЗ на 650 млрд доларів, з яких Україна безоплатно та безумовно отримає понад 2.7 млрд доларів”, – написав Рашкован.

Рішення про виділення грошей набуде чинності 23 серпня.

“Це арний подарунок для України, і ми його отримаємо ще й до 30-річчя незалежності”, – додав Рашкован.

Раніше, МВФ анонсувало місію Фонду в Україні у вересні.

Нагадаємо, 9 червня 2020 року МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на 3,6 мільярда SDR (майже 5 мільярдів доларів) із негайним виділенням 2,1 мільярда доларів першого траншу.

Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми. Розміри другого і третього траншу – по 700 мільйонів доларів, третього – 560 мільйонів доларів і завершального четвертого – 980 мільйонів доларів, нагадує інформагенція “Інтерфакс-Україна”.

Однак виконання цього плану призупинили. Віртуальна місія щодо першого перегляду програми stand-by, яка тривала з кінця 2020 року, в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України. Цю позицію пізніше представники Фонду неодноразово підтверджували.

У червні-липні Верховна Рада ухвалила кілька важливих законів, про які йшлося в меморандумі з МВФ. Крім Вищої ради правосуддя (ВРП) та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), йдеться також про закони про поліпшення корпоративного управління в банківській сфері (№4367), правки до закону “Про гарантування вкладів” (№4546), а також про ухвалені в першому читанні законопроєкти про приєднання “Ощадбанку” до Фонду гарантування вкладів фізосіб і про вдосконалення корпоративного управління.

Раніше серед секторів економіки, де МВФ очікує прогресу від України, називали також енергетику.