Італія відкрилася для українців

Італія відкрилася для всіх типів подорожей українців з 31 липня 2021 року, ставши ще однією країною ЄС, які дозволили в’їзд нашим туристам цього літа.

Але якщо в інші країни ЄС пускають з ПЛР-тестом або за наявності довідки про вакцинацію, то Італія висунула ще одну умову: 5-денну самоізоляцію.Рим, Тоскана та Венеція. Італія відкрилася для українців: як можна поїхати на відпочинок в країну

“Італія з 31 липня відновлює безвіз для українців згідно з рекомендацією Ради ЄС. Є нюанс: 5 днів самоізоляції по прибуттю. Але навіть самоізоляція не може зіпсувати емоції, коли ти в Італії”, — написав днями у своєму Twitter-акаунті міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

За даними українського МЗС, для поїздки до Італії необхідно дотримуватися наступних трьох умов:

– наявність довідки про негативний ПЛР-тест або експрес-тест на коронавірус (за 72 години до в’їзду);

– заповнена онлайн-форма санітарного контролю, яка доступна за посиланням;

– обов’язкове проходження 5-денної самоізоляції по прибуттю в країну, після якої треба здати повторний ПЛР-тест.

В контексті відкриття Італії насамперед треба розділяти різні типи подорожей, каже у коментарі РБК-Україна директор туристичної компанії “Аполло-тур” Андрій Демура.

“Одна справа, коли українці після тривалого локдауну нарешті поїдуть у гості до родичів, які живуть в Італії. Для них не буде великих труднощів в тому, щоб побути на самоізоляції протягом п’яти днів. Але варто розуміти, що подібного роду поїздки до організованого туризму не відносяться”, — пояснює фахівець.

Якщо говорити про регулярні туристичні поїздки, то за даних умов вони поки неможливі, адже 5-денна самоізоляція – серйозний стримуючий фактор для більшості мандрівників, вважає Андрій Демура.

“Навряд чи хтось буде витрачати п’ять діб на самоізоляцію зі своєї відпустки. Адже вже відкрито безліч інших напрямків, де такої вимоги не висувають. Так чи інакше, можна поїхати в інші країни Європи. Понад рік ми чекали відкриття Італії, можемо почекати ще трохи. Тому попиту на поїздки в таких умовах я не очікую”, — висловлює він думку.

“Після скасування самоізоляції попит на Італію буде колосальним”
У разі, якщо надалі уряд Італії скасує вимогу самоізоляції по приїзду і залишить тільки умову ПЛР-тесту або довідки про вакцинацію, попит на тури в країну швидко відновиться, вважає директор туркомпанії.

“До карантину Італія була дуже популярною для поїздок наших громадян. Якщо вона відкриється на умови ПЛР-тесту, попит буде колосальним. Він і раніше був просто величезний. Італію до введення жорсткого локдауну відвідувало безліч українців”, – зазначає Демура.

Особливість Італії в тому, що тут є широкі можливості для пляжного, екскурсійного, гірськолижного відпочинку, гастрономічних і винних дегустаційних турів. Також у певного сегмента туристів були популярними шопінг-тури у великі міста країни.

Рим, Венеція, Мілан, Флоренція, Неаполь – прекрасні міста з багатою історією, в кожному з яких можна провести як мінімум кілька днів, гуляючи вулицями й вивчаючи місцеві визначні пам’ятки.

Ріміні – один з найпопулярніших пляжних курортів Італії. Сорренто – ще одне затишне курортне містечко неподалік від Неаполя, куди їдуть за спокійним відпочинком на морі. Чефалу – мальовниче містечко в Сицилії за 70 кілометрів від Палермо. Його відрізняють чисті пляжі, хороша інфраструктура і великий вибір ресторанів, де представлена регіональна кухня.

“Влітку до Італії частіше їдуть за пляжним відпочинком, восени – за екскурсійними програмами. Зима – це лижі. Це популярний цілорічний напрямок. Але – не на умовах самоізоляції”, підбиває підсумки Андрій Демура.