НАБУ затримало екс-суддю Чауса

Детективи Національного антикорупційного бюро України затримали колишнього суддю Миколу Чауса. Його підозрюють в отриманні хабаря.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

“Щойно в лікарні “Феофанія” детективи НАБУ затримали екс-суддю Дніпровського райсуду Києва, підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди”, – йдеться в повідомленні.

Чаусу вручили клопотання про запобіжний захід, рішення з цього питання 4 серпня повинен прийняти ВАКС. До цього моменту підозрюваний перебуватиме в ізоляторі тимчасового тримання.

9 серпня 2016 року детективи НАБУ викрили суддю Чауса в отриманні 150 тисяч доларів хабаря за винесення вироку в інтересах підсудних. Він тримав гроші в скляній банці.

У вересні того ж року Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про надання згоди на затримання та арешт судді. Однак Чаус втік з України і переховувався в Молдові.

Пізніше його затримали за екстрадиційним запитом України в Молдові.
6 жовтня комісія з проблем громадян та надання політичного притулку при Президентові Молдови відхилила запит Чауса про надання йому політичного притулку.

28 листопада 2017 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Чауса з посади судді Дніпровського райсуду Києва.
5 квітня 2021 року міністр внутрішніх справ Молдови Павло Войку заявив про викрадення Чауса.

17 травня в Telegram-каналі з’явилося відео, на якому екс-суддя Чаус заявив про намір повернутися в Україну і спростував інформацію про його викрадення.
Адвокат і сім’я Чауса припустили, що він сказав це під тиском.