У Німеччині пенсіонера оштрафували і зобов’язали передати музею танк “Пантера”

Суд в Кілі оштрафував на 250 тисяч євро 84-річного колекціонера за незаконне зберігання арсеналу та зобов’язав протягом двох років продати або подарувати танк “Пантера” і зенітне знаряддя музею або офіційним колекціонерам, повідомляє Focus.

Він також отримав 14 місяців в’язниці умовно.

Танк, зенітне знаряддя калібру 8,8 сантиметра, торпеду, міномет і стрілецьку зброю, в тому числі автоматичне, з боєприпасами у нього вдома знайшли під час обшуку в 2015 році. Спочатку до нього прийшли з обшуком у справі про викрадених нацистами мистецькі витвори. Ці оперативники нічого для себе цікавого не знайшли, але рекомендували інший слідчій групі придивитися до господаря будинку.

ВВС зазначає, що для вилучення танка без гусениць з ділянки пенсіонера двом десяткам солдатів було потрібно майже дев’ять годин.

Йому поставили порушення закону про контроль за бойовою зброєю. Захист заперечувала, що він мирний колекціонер і пристрасний любитель озброєнь. Місцеві ЗМІ розповіли, що сусіди пенсіонера бачили танк тільки один раз: одного разу взимку господар використовував його як снігоприбирач.

В результаті звинувачення, захист і суд узгодили для нього умовний термін в обмін на визнання провини.