Конгрес США планує у 2022 році виділити $275 млн на військову допомогу Україні

Україна в наступному фінансовому році, який почнеться 1 жовтня, по військовій лінії від США може отримати на $25 млн більше, ніж в нинішньому році, – $275 млн.

Така ініціатива міститься в проекті американського оборонного бюджету на наступний рік, підготовлений головою Комітету у справах збройних сил Палати представників Конгресу США Адамом Смітом. Його апарат оприлюднив у понеділок текст даного законопроекту.

Опублікований проект “включає $275 млн на ініціативу зі сприяння безпеці України, яка забезпечує підтримку і допомогу Збройним силам України, що на $25 млн більше” тієї суми, яку американський президент Джо Байден запитував раніше. В рамках оборонного бюджету на нинішній рік Україні надається $250 млн (проти $300 млн роком раніше). Минулого року Сміт запитував на військову допомогу Україні $250 млн.

Крім того, законодавці пропонують направити “$175 млн на ініціативу щодо забезпечення безпеки в країнах Балтії”.

Комітет Сміта цього тижня розгляне даний проект бюджету. Після схвалення документ обговорить Палата представників повного складу. Сенатський комітет у справах ЗС наприкінці липня представив свою версію проекту оборонного бюджету, де пропонується виділити Україні допомогу на $300 млн. Після того, як обидві палати законодавчого органу схвалять свої версії проекту бюджету, буде скликана комісія для узгодження деталей обох проектів. Обидві палати знову повинні будуть проголосувати за узгоджений документ, після чого він відправиться Байдену на підпис. Весь цей процес зазвичай триває до осені, початку зими.