МОЗ повідомило умови переходу шкіл на дистанційне навчання

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснили, за яких умов школи зможуть перейти на дистанційне навчання. Навчальний процес може проходити за одним з трьох можливих сценаріїв.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

«Зелений» рівень епідемічної небезпеки (низький рівень захворюваності) передбачає, що відвідування навчальних закладів дозволено в звичайному режимі. У той же час повинні дотримуватися протиепідемічні заходи, затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України для дошкільних установ і навчальних закладів.

Для безпечного відвідування навчальних закладів обов’язкове:

вимірювання температури;
використання засобів індивідуального захисту;
дотримання дистанції;
дезінфекція приміщень
«Жовтий» і «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки (середній рівень захворюваності) передбачають, що відвідувати навчальний заклад можна за умови, якщо в ньому вакциновано не менше 80% персоналу. Процес навчання забезпечується кількома способами: як дистанційно, так і безпосередньо в навчальному закладі з дотриманням правил дистанціювання і протиепідемічних вимог. В цьому випадку, рішення про організацію освітнього процесу приймає педагогічна рада навчального закладу в рамках чинного законодавства.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки (високий рівень захворюваності) передбачає, що освітні заклади можуть відвідувати тільки вихованці садів, спеціальних навчальних закладів та учні 1-4 класів шкіл за умови, якщо в закладі вакциновано не менше 80% персоналу. Решта будуть навчатися дистанційно.

У МОЗ закликали педагогів вакцинуватися і додали, що в залежності від особливостей епідемічної ситуації, в кожному регіоні форма навчання може змінюватися.

Раніше міністерство цифрової трансформації України розробило мобільний застосунок «Всеукраїнська школа онлайн», яке дозволить українським школярам 5-11 класів вчитися зі смартфона.

Глава Міносвіти Сергій Шкарлет заявив, що контрольні тести є не найкращим способом оцінки знань при дистанційному навчанні.

Уроки під час дистанційного навчання повинні тривати менше згідно вимог санрегламенту.