Повірена у справах США в Україні ознайомилась з ходом реалізації проектів в системі МВС

Сьогодні, 7 вересня, міністр внутрішніх справ України зустрівся з Тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, висловив подяку Уряду США та Посольству США в Україні за підтримку, спрямовану на розвиток системи МВС, її реформування та посилення.

Як повідомили ІА “Центр новин” у прес-службі МВС, сторони відзначили високу ефективність співробітництва в рамках проєктів міжнародної технічної допомоги, завдяки реалізації яких упродовж останніх 6 років надано якісну підтримку структурним змінам в Національній поліції, Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Наразі в системі МВС реалізується 19 проєктів міжнародної технічної допомоги за підтримки Уряду США, загальний бюджет яких складає понад 300 мільйонів дол. США.

Денис Монастирський наголосив на масштабуванні проєкту «Поліцейський офіцер громади» на всій території України та висловив сподівання на посилену підтримку з американської сторони.

“Інститут поліцейського офіцера громади довів свою ефективність і суттєво покращив сприйняття суспільством Національної поліції України. Станом на вересень 2021 року в проєкті беруть участь 368 громад, де працюють 632 поліцейських офіцерів громади”, – сказав міністр.

Крім цього, сторони обговорили реалізацію нових спільних масштабних проєктів з урахуванням підписаного під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів Америки 30 серпня 2021 року у Вашингтоні Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством економіки України та Експортно-імпортним банком Сполучених Штатів Америки. Зокрема, модернізацію метеорологічної служби ДСНС у взаємодії з американською компанією Baron «Critical Weather Intelligence».

Реалізація цього проєкту дозволить кардинально реформувати гідрометеорологічну систему держави, яка не оновлювалася з 70-х років минулого століття.

Долучення американської сторони до реалізації проєкту з посилення безпеки кордону, зокрема створення системи інтелектуального захисту кордону з РФ та Білоруссю в т.ч. в контексті нинішніх міграційних загроз.

Впровадження спільно з американською компанією Motorolla національного проєкту розгортання єдиної багатозонової системи цифрового радіозв’язку для структур системи МВС та інших служб, які відповідають за безпекову складову (поліція, військові, рятувальники, медики тощо) та сприятиме належній координації відповідних сил та засобів, а також дозволить захистити інформацію, яка передаватиметься.