Прокуратура ФРН розслідує атаки російських хакерів на Бундестаг

Федеральна прокуратура Німеччини розслідує діяльність російської хакерського угруповання Ghostwriter, активність якої зросла напередодні виборів до Бундестагу. Про це повідомляє видання Der Spiegel

Як йдеться в публікації, німецька прокуратура вважає, що протягом кількох місяців російські хакери намагалися отримати доступ до електронної пошти членів Бундестагу і земельних парламентів – ландтагів за допомогою так званих фішингових листів. Мішенню хакерських атак ставала пошта депутатів від партій правлячої коаліції – християнських демократів і СДПН. У німецьких спецслужбах впевнені, що за хакерами стоїть російська держава в особі Головного управління Генштабу Міноборони, відомого як ГРУ.

Глава Федерального відомства з охорони конституції Томас Гальденванг раніше попереджав, що в результаті кібератак могли бути викрадені приватні дані, які згодом можуть бути використані для поширення фейковий новин і кампаній з дискредитації.

6 вересня МЗС Німеччини виступив із заявою у зв’язку з хакерськими атаками, яке німецька преса називає “незвично різким”.

“Федеральний уряд настійно закликає російський уряд негайно припинити цю недозволену кіберактивність”, – йдеться в заяві. Представник МЗС також нагадала, що ще в 2015 році приблизно хакери ГРУ зламали IT-мережу Бундестагу.