СБУ ліквідувала міжнародний канал контрабанди анаболічних стероїдів до США та країн ЄС

Співробітники СБУ заблокували діяльність злочинного угруповання, до складу якого входили мешканці Одеської та Київської областей.

Як повідомив прес-центр СБУ, зловмисники налагодили канал контрабандного переміщення анаболічних стероїдів з Молдови до України. Уже з території нашої держави «безробітний» з Василькова продавав контрабандні сильнодіючі лікарські засоби із вмістом метандієнолу та нандролону замовникам зі США та країн ЄС.

Кордон з Молдовою контрабандний «товар» перетинав під виглядом приватного багажу у регулярних рейсових автобусах, які прямують до Одеси. Там його зустрічали ділки, щоб розмістити на транзитному складі в Одесі. А далі поштовими сервісами його відправляли до Василькова, де знаходився основний склад.

За даними слідства, покупцями товару були, здебільшого, громадяни США та країн ЄС. Зловмисники шукали їх в Інтернеті. Для цього контрабандисти створили спеціалізований сайт, де пропонували свою «продукцію».

У США та більшості країн ЄС анаболічні стероїди прирівнюються до наркотичних і психотропних речовин і придбати їх легально неможливо. Тож «клієнти» платили за них чималі гроші.

Замовникам посилки з «товаром» відправляли через міжнародні поштові сервіси під виглядом косметики, побутової хімії та продуктів харчування. Відправниками фігурували фіктивні особи.

Організатора контрабандної оборудки затримали на гарячому у Василькові одразу після одержання ним чергової посилки із сильнодіючими препаратами з Одеси.

У межах слідства проведено 11 одночасних обшуків за місцями мешкання і роботи учасників схеми та за адресами складів в Одесі, Києві та Василькові. Здійснено і обшук приватних транспортних засобів учасників оборудки. Вилучено:

майже 100 кг сильнодіючих лікарських засобів та понад 100 кг інших лікарських препаратів загальною вартістю майже 250 тисяч доларів США;
невикористані трек-номери АТ «Укрпошта»;
записи з чорною бухгалтерією та інформацією про здійснені відправлення препаратів за кордон.
Організатору схеми повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до схеми осіб. У тому числі перевіряється причетність посадовців поштового сервісу та митниці до створення контрабандного каналу.

Заходи із блокування кана