Росія знову заблокувала роботу підгрупи в ТКГ

Російська сторона під час засідання гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі знову заблокувала роботу і відмовилася обговорювати імплементацію “формули Штайнмаєра”, на якій раніше сама ж наполягала.

Про це написав член української делегації в ТКГ Сергій Гармаш у Facebook.

“Москва вже не може придумати приводів для блокування відкриття КПВВ і обміну утримуваними особами, тому вона вирішила заблокувати саму гуманітарну робгрупу ТКГ, де ці питання обговорюються. Зробила вона це не оригінальним способом – відправивши туди терористку Пирогову, присутністю якої раніше блокувала роботу політичної робгрупи” , – повідомив Гармаш.

Він зазначив, що російська сторона хотіла зірвати обговорення і, відповідно, подальшу імплементацію “формули Штайнмаєра”.

“На цьому наполягала Україна і навіть модератор від ОБСЄ, але Москва і Ко вперто заявляли, що це питання другорядне і вони хочуть обговорювати якийсь “план дій”, представлений ОРДЛО, а не формули чи закони”, – повідомив Гармаш.

За його словами, Москва вже вісім років домагається, щоб Київ почав обговорювати “план дій” ОРДЛО. А це означає визнання Україною їх суб’єктності на переговорах.

Також Гармаш зазначив, що росіяни “забили” на все міжнародне право”.

“А як ще розглядати створення можливості і заклик прийти і “проголосувати” на виборах у Російську Держдуму в “інфоцентрах”, розташованих на території України? Яка дипломатія може бути з людьми, яким на все начхати, для яких не існує ніяких правил?” – підкреслив Сергій Гармаш.