США заключили угоду з Великобританією і Австралією проти Китаю – ЗМІ

Президент Сполучених Штатів Джо Байден в середу оголосить про досягнення домовленості з владою Великобританії та Австралії щодо обміну передовими військовими технологіями, пише газета Politico з посиланням на джерела в Білому домі і Конгресі.

Очікується, що про угоду американський лідер повідомить в ході наміченого на вечір середи виступу, присвяченого, як повідомляв раніше Білий дім, нової “ініціативи з національної безпеки”.

Газета вказує, що нова домовленість “спростить для трьох країн обмін інформацією і новинками в ключових технологічних областях, таких як штучний інтелект, кібернетична і підводна системи, а також можливості з нанесення ударів з великої відстані”.

У статті також йдеться, що тристороння угода передбачатиме обмін інформацією щодо захисту об’єктів ядерної інфраструктури.

Джерела видання зазначають, що дана ініціатива стане “тонко завуальованою спробою” трьох країн протистояти Китаю.

“Тристороння угода не містить окремої згадки Китаю, проте підтекст полягає в тому, що це стане ще одним кроком західних союзників, спрямованим на протидію посиленню Китаю у військовій і технологічній областях”, – цитує Politico своїх співрозмовників.