Європейський парламент схвалив нову директиву про “блакитну карту” (Blue Card)

Європейський парламент схвалив нову директиву про “блакитну карту” (Blue Card), яка встановлює змінені правила допуску висококваліфікованих іноземців на ринок праці Євросоюзу.

На пленарному засіданні в Страсбурзі в середу, 15 вересня, цей документ підтримали 556 євродепутатів, 105 проголосували проти, а ще 31 – утримався, повідомляє кореспондент DW з місця подій.Як отримати блакитну карту ЄС | ДеБУС

Тепер директиву має остаточно затвердити Рада ЄС. Після її офіційної публікації у держав Євросоюзу буде два роки, щоб внести нові правила в своє національне законодавство.

Отримати “блакитну карту” Євросоюзу стане простіше
Нинішні правила спрощують порядок видачі “блакитної карти”: поріг зарплати, який дозволяє її отримати, став більш гнучким: його можна встановлювати в діапазоні між 100% і 160% від середньої зарплати в країні. Зараз він становить 150%. Ще одна умова отримання Blue Card – наявність трудового договору або юридично зобов’язуючого пропозиції роботи. Причому передбачений ними мінімальний термін трудових відносин скоротиться з одного року до шести місяців.

Що таке Blue Card

Blue Card – це дозвіл на проживання і роботу в одній з 25 країн Європейського Союзу (крім Данії та Ірландії) для висококваліфікованих громадян країн, що не входять до складу ЄС. Під високою кваліфікацією розуміють насамперед університетську освіту.

Систему “блакитних карт” затвердили в Євросоюзі в 2009 році, вона вступила в силу в 2011-му. Змінити ці правила Єврокомісія запропонувала ще в 2016 році. Довгий час в переговорах між Радою ЄС та Європарламентом не було руху. Досягти компромісу вдалося лише в травні 2021 року.