США закликали РФ розблокувати продовження мандата місії ОБСЄ на кордоні з Україною

Сполучені Штати висловили «глибоке співчуття» у зв’язку з рішення Росії заблокувати продовження мандата місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною.

Вашингтон закликав Москву змінити свою позицію, йдеться в заяві представника Держдепартаменту Неда Прайса.

Це рішення Росії «зашкодить прозорості і довіри в регіоні, який цього вкрай потребує», зазначив Прайс. Він закликав Росію змінити позицію і виконати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей.

«Наглядова місія ОБСЄ на кордоні грає значну роль в прозорості пересування людей і поставок між Російською Федерацією і регіонами східної України, які контролюють керовані Росією сили», – заявив прес-секретар зовнішньополітичного відомства США.

Він нагадав, що ця невелика місія діє з липня 2014 року і її робота «основоположним чином» пов’язана із зобов’язаннями Росії в рамках Мінського протоколу з вересня 2014 року, який передбачає «постійний моніторинг українсько-російського державного кордону та верифікацію з боку ОБСЄ».

Прайс підкреслив, що США закликають Росію дозволити продовження мандата місії ОБСЄ, припинити тривалу агресію в Україні та сприяти мирному врегулюванню конфлікту.