Афганці, які вижили після удару американського безпілотника, вимагають від США покарання винних

У п’ятницю генерал морської піхоти США Френк Маккензі назвав цей удар «трагічною помилкою».

Просто вибачення недостатньо для афганців, які пережили помилковий удар американського безпілотника, в результаті якого загинули 10 членів однієї афганської сімей, в тому числі – семеро дітей. Вони вимагають справедливості.

Емаль Ахмаді, чия 3-річна дочка Маліка була вбита 29 серпня, коли американська ракета вразила автомашину його старшого брата, сказав в суботу агентству Associated Press, що сім’я потребує від Вашингтона розслідувати, хто завдавав ракетний удар, і покарати військовослужбовців, які несуть за це відповідальність.

«Просто вибачення недостатньо, – сказав Ахмаді, – США повинні знайти людину, яка це зробила».

Ахмаді також сказав, що сім’я потребує фінансової компенсації за свої втрати, і зажадав, щоб кілька членів їх сім’ї були перевезені в третю країну, не уточнюючи, куди саме.

Після цього ракетного удару Associated Press та інші ЗМІ в Кабулі повідомили, що водій машини, по якій було завдано удару, Земераі Ахмаді, довгий час працював в американській гуманітарної організації. Медіа послалися на відсутність доказів, що підтверджують заяву Пентагону про те, що в автомобілі була вибухівка.

Ракета вибухнула, коли машина під’їжджала до будинку сім’ї, і діти побігли зустрічати Земер.

У п’ятницю генерал морської піхоти США Френк Маккензі, глава Центрального командування США, назвав цей удар «трагічною помилкою» і після кількох тижнів заперечення заявив, що в результаті нападу дійсно були вбиті невинні мирні жителі, а не екстремісти «Ісламської держави», як стверджувалося раніше .

Удар з безпілотника пішов за руйнівним вибухом терористів-смертників, організованим угрупованням «Ісламська держава», – суперником «Талібану» – у одного з в’їздів до кабульського аеропорту. Загинули 169 афганців і 13 військовослужбовців США. Протягом декількох днів тисячі зневірених афганців, побоюючись за своє майбутнє за талібів, заполонили контрольно-пропускні пункти біля аеропорту, намагаючись залишити країну на тлі хаотичного виведення військ США і НАТО.

Маккензі вибачився за помилку і сказав, що Сполучені Штати розглядають можливість виплати компенсацій постраждалій родині.

Маккензі сказав, що рішення завдати удару по білому седану Toyota Corolla було прийнято після того, як його відстежували протягом восьми годин. Рішення приймалося з «щирого переконання» – заснованого на стандарті «розумної впевненості», – що автомобіль, в багажнику якого, як стверджувалося, знаходилася вибухівка, являє собою неминучу загрозу американським військам в районі аеропорту.

Однак Ахмаді задається питанням, як будинок його сім’ї міг бути помилково прийнятий за притулок терористів “Ісламської держави»?

«США можуть вести спостереження звідусіль, – сказав він про можливості американських безпілотних літальних апаратів. – Вони могли бачити, що поруч з машиною і в машині знаходилися невинні діти. Хто б це не зробив, він повинен понести покарання».