Вчені знайшли найближчих “предків” коронавірусу

Дослідники з Університету Пастера в Парижі і Лаоського національного університету заявили про нові докази природного походження коронавірусу SARS-CoV-2.

Вчені протягом декількох місяців спостерігали за кажанами 46 видів в Південно-Східній Азії. В результаті у тварин, що мешкають у вапнякових печерах Лаосу, знайшли три віруси, рецептор зв’язує домен (RBD, частина білка “шипа”, необхідного для зв’язування з людськими клітинами) яких схожий з доменом “уханьского” типу патогена.

За словами фахівців, дані віруси-BANAL-52, BANAL-103 і BANAL-236 – є “найближчими предками SARS-CoV-2, відомими на сьогодні”. Цілком можливо, що вони посприяли його виникненню. Але, на відміну від SARS-CoV-2, жоден з виявлених патогенів не володіє так званим сайтом розщеплення фурином В s-білку, який легко потрапляє в організм.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відвідали на початку року китайське місто Ухань, щоб встановити джерело появи коронавірусної інфекції, і визнали малоймовірною версію, згідно з якою COVID має лабораторне походження.
Спецслужби США також намагаються розібратися в природі COVID. Минулої середи стало відомо, що розвідка за дорученням президента Джо Байдена провела дослідження про походження коронавірусу, але не прийшла до єдиної думки. Представникам спецслужб так і не вдалося встановити, чи передався COVID-19 від тварини, або це був витік з лабораторії.