В ООС побоюються ескалації без спостерігачів ОБСЄ

Відсутність спостерігачів ОБСЄ на кордоні непідконтрольного Донбасу з Росією загрожує ескалацією конфлікту, заявляє командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв.

Про ризики припинення роботи місії ОБСЄ наприкінці вересня він розповів в інтерв’ю РБК-Україна.

Нагадаємо, про рішення Росії відмовитися від продовження місії ОБСЄ на кордоні з окупованим Донбасом стало відомо 2 вересня. У Кремлі заявили, що Україна і її партнери не поставилися “з належною повагою” до рішення РФ дозволити роботу спостерігачів на кордоні.

“У разі прийняття такого рішення, Росія забезпечить безпрецедентні можливості безконтрольного завезення матеріально-технічних засобів, військової техніки, озброєння, боєприпасів – для забезпечення тривалого утримання окупаційних військ в ОРДЛО і ведення бойових дій проти угруповань Об’єднаних сил. Зважаючи на зазначене, виникнення локальних загострень на лінії бойового зіткнення не відкидається”, – розповів Наєв.

За його словами, таким чином Росія намагається тиснути на керівництво України.

Також Наєв констатував, що з кінця серпня на Донбасі почалося загострення. Зокрема, вперше за тривалий час були обстріляні міста поблизу лінії розмежування – Авдіївка і Щастя.

“Основна мета таких провокацій – це демонстрація сили, безкарності і зухвалості. При цьому, зазначеними діями противник намагається мотивувати військове командування операції Об’єднаних Сил дати “гідну відповідь” з одночасною фіксацією порушень з нашого боку”, – зауважив Наєв