Саміт норманської четвірки може не відбутися – ЗМІ

Саміт лідерів Нормандської четвірки залишається під питанням, адже їхні радники не змогли домовитися про підсумковий документ перед самітом.

Про це з посиланням на власне джерело повідомляє російський Інтерфакс у понеділок, 20 вересня.

“Спочатку всі учасники переговорів, навіть представники України, погодилися, що Мінські угоди – це єдина основа для врегулювання конфлікту. Але одразу ж Німеччина, Франція та Україна відмовилися закріплювати в проекті підсумкового документа географічну дислокацію конфлікту, його характер і сторони конфлікту, на які Мінськими угодами покладено зобов’язання з його врегулювання”, – стверджує джерело російського агентства.

“Основним каменем спотикання, по суті, стало розуміння цільового результату можливих переговорів. Для європейських партнерів і України таким цільовим результатом є, власне, проведення саміту нормандського формату, хай що там обговорюють і до яких би домовленостей там можуть прийти”, – додало джерело.

У свою чергу, представники Німеччини і Франції запропонували скласти перелік питань лідерам, на які ті повинні відповісти. Радники також запропонували переглянути сторони конфлікту і їхні зобов’язання, але не змогли домовитися – Україна, Німеччина і Франція наполягають, що конфлікт є міжнародним і відбувається між Росією та Україною, але РФ не погодилася.