На виборах в Канаді партія Трюдо перемагає- ЗМІ

Ліберальна партія прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо переможе на парламентських виборах, але поки не ясно, чи отримає абсолютну більшість.

Такий прогноз зробив канадський телеканал СВС.

Правляча партія Трюдо на виборах в понеділок отримує більше місць, ніж опозиційні консерватори.

Чи зможе партія Трюдо домогтися абсолютної більшості в 170 місць, поки не ясно. У понеділок ввечері по декількох виборчих округах все ще тривала боротьба. Крім того, понад 1 млн канадців проголосували поштою і ці голоси почнуть рахувати у вівторок.

З 2015 року Трюдо є прем’єром Канади, але останні два роки він очолював уряд меншості. Ймовірно, така ж ситуація збережеться і після виборів.

Другий уряд меншості буде означати, що лібералам Трюдо доведеться знову покладатися на опозиційні партії, такі як ліва Нова демократична партія, щоб приймати закони.

Вибори в Канаді були достроковими, уряд Трюдо хотів отримати новий мандат на свої рішення щодо пандемії коронавірусу.

На тлі четвертої хвилі COVID-19 Трюдо підтримав вимоги про обов’язкову вакцинацію, в той час як його головна конкурентка 48-річна лідерка консерваторів Ерін О’Тул виступила проти, вважаючи за краще поєднання добровільних щеплень і швидкого тестування, щоб зупинити поширення вірусу.

Трюдо сказав, що йому потрібен новий мандат, щоб гарантувати, що канадці схвалять його план з подолання пандемії коронавірусу в країні.