ВРУ прийняла законопроєкт “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу”

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу”, який пропонує розширити повноваження місцевих адміністрацій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 12 тонн.

“Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу”, який пропонує розширити повноваження облдержадміністрацій щодо визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 12 тонн”, — зазначено у пояснювальній записці до документу.

Як відзначають автори законопроєкту, за статистичними даними, більшість вантажу, що ввозиться на територію України, як гуманітарна допомога, як то медичні маски, ліки, одяг, взуття, продовольчі товари, не перевищують 12 тонн.

Європейська Комісія планує виділити 25,4 мільйона євро для надання гуманітарної допомоги людям, що постраждали внаслідок конфлікту на сході України.
У травні дві машини з гуманітарним вантажем у 14 тонн привезли на Донеччину із Латвійської Республіки. Це гуманітарна допомога, що збирали разом з країни Північної Європи для жителів прифронтових районів Сходу України.
У січні Європейський союз затвердив гуманітарний бюджет, за яким 28 мільйонів євро буде спрямовано на фінансування проєктів для подолання криз, спричинених пандемією коронавірусу та змінами клімату в Україні, на Західних Балканах та на Кавказі