Британія зіткнулася з дефіцитом вуглекислого газу

Великобританія зіткнулася з нестачею вуглекислого газу, що загрожує різними галузями – від охорони здоров’я до виробництва продуктів харчування, і ця проблема поширюється на інші європейські країни, попереджає Nippon Gases, один з найбільших в світі постачальників промислових газів.

У минулому році Nippon Gases продала в Європі промислові гази майже на $ 1,5 млрд, а в цьому році, за оцінками компанії, поставки скоротилися на 50%.

Зростання цін на природний газ призвело до закриття підприємств з виробництва добрив, які є в Великобританії головним джерелом CO2, який використовується при виробництві газованих напоїв, для оглушення тварин перед забоєм, а також для охолодження реакторів АЕС, пише газета Financial Times.

Минулого тижня норвезький виробник добрив Yara International заявив, що скоротить виробництво аміаку на європейських заводах приблизно на 40% через рекордно високі ціни на газ.

Інший представник галузі – американська CF Industries Holdings – призупинила роботу двох підприємств в Великобританії через стрибок цін на газ, і британська влада були змушені надати фінансову допомогу компанії, щоб вона могла відновити роботу.

В уряді Великобританії заявили, що зможуть підтримувати CF лише протягом кількох тижнів, що буде коштувати країні “можливо, десятки мільйонів фунтів”.

Крім виробників добрив, від стрибка цін на газ страждають постачальники електрики, ряд яких вже опинилися на межі банкрутства.

Nippon Gases, яка поставляє промислові гази в скандинавські країни, а також в країни Західної Європи, включаючи Швецію, Францію і Німеччину, повідомила, що буде віддавати пріоритет кінцевим споживачам CO2, в тому числі, АЕС, виробникам м’яса і медичним установам.

Тим часом, нідерландська Carbonic Solutions, яка постачає CO2 до Великобританії, попереджає про брак спеціального обладнання для транспортування газів в зв’язку з високим попитом на нього серед інших представників сектора, в тому числі, Linde, Air Liquide і Air Products.

“Проблема в тому, що немає достатніх ресурсів для поставки CO2 туди, де він потрібен”, – заявив керуючий директор Carbonic Solutions Крістофер Карсон.