В ЄС підготували пропозицію про єдину зарядку для всіх гаджетів

Європейська комісія в четвер представить законодавчу пропозицію щодо єдиного стандарту зарядного пристрою для мобільних телефонів, планшетів, навушників та інших гаджетів.

Про це повідомляє Reuters.

Виконавчі органи Європейського Союзу та Європарламент наполягають на створенні загального стандарту вже понад 10 років, заявляючи, що це буде корисно для навколишнього середовища і стане більш зручним для користувачів.

Комісія хоче, щоб продаж зарядних пристроїв було відокремлено від гаджетів, і пропонує гармонізований порт для зарядки.

Такий крок, можливо, найбільше вплине на компанію Apple. Американський виробник смартфонів iPhone, які заряджаються від кабелю Lightning, раніше заявляв, що правила примусу до роз’ємів одного типу будуть стримувати інновації, створювати більше відходів і дратувати споживачів.

Пристрої на базі Android заряджаються за допомогою роз’ємів USB-C. згідно з дослідженням комісії 2019 року, половина зарядних пристроїв, що продаються з мобільними телефонами в 2018 році, мали роз’єм USB micro-B, тоді як 29% мали роз’єм USB-C і 21% – роз’єм Lightning.

У разі прийняття цієї ініціативи не виключено, що американському виробнику доведеться відмовитися від свого роз’єму принаймні в країнах ЄС.

Не виключено, що Apple може використовувати або USB-C, або повністю перейти на бездротові зарядні пристрої. Слід зазначити, що Apple вже припинила використання Lightning на iPad з 2019 року.