Місія ООН в Україні заявила про погіршення ситуації з безпекою на Донбасі

Ситуація з безпекою на Донбасі за останні півроку погіршилася, кількість постраждалих збільшилася на 51% в порівнянні з аналогічним попереднім періодом.

Про це в четвер заявила глава моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, представляючи 32-у періодичну доповідь про ситуацію з правами людини в країні.

“Безпека з ситуацією на сході України погіршилася, збільшилася кількість жертв серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій”, – зазначила вона і уточнила, що має на увазі період з 1 лютого до 31 липня.

Богнер повідомила про 61 жертву – 15 загиблих і 47 поранених, що “на 51% більше, ніж за попередні шість місяців”.

За словами глави місії, негативна тенденція в плані безпеки на сході України триває. “У період з 31 липня до 20 вересня внаслідок активних бойових дій зафіксовано серед цивільного населення двоє загиблих і 14 поранених. Це найвищі місячні показники з червня 2020 року”, – констатувала Богнер.

Вона зазначила, що дія додаткових заходів з контролю за перемир’ям на Донбасі дозволила знизити число жертв серед цивільного населення і підтверджує можливість встановлення ефективного режиму припинення вогню. “Наші дані про жертви серед цивільного населення наочно демонструють, що припинення вогню 27 липня 2020 року призвело до шестиразового зниження втрат серед цивільного населення внаслідок активних бойових дій, якщо порівняти 12 місяців до припинення вогню з 12 місяцями після. Це означає, що можна домогтися ефективного припинення вогню для порятунку цивільного населення”, – пояснила Богнер.