Мін’юст створить окремі в’язниці для “злодіїв у законі”

У Міністерстві юстиції планують створити окрему тюрму для “злодіїв в законі” щоб ізолювати їх від інших ув’язнених. Така в’язниця може з’явитися в Україні в наступному році.

Про це розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька в програмі Право на Право.

За її словами, “злодії в законі” небезпечні як на волі, так і в тюрмах, оскільки користуються величезним впливом. Також кримінальні “авторитети” можуть впливати і на адміністрацію в’язниць. Саме тому “злодіїв в законі” так важливо ізолювати, щоб виключити цей вплив, а для цього потрібні спеціальні можливості, техніка.

Зараз спільно з Міністерством внутрішніх справ продумуються підходи до організації такого закладу. Уже в наступному році в Україні можуть бути створені перші установи спеціально для “злодіїв в законі”.

“І щоб створити ці умови, зараз ми працюємо над тим, щоб створити в Україні хоча б дві установи з таким спеціальним статусом, і пропрацювати всі технічні засоби, опрацювати емоційний, психологічний стан персоналу в таких установах, підготувати всю команду до роботи з такими суб’єктами , щоб і їх намагатися ресоціалізувати. Ми сподіваємося на те, що будемо готові прийняти перших засуджених за такою статтею вже в наступному році”, – сказала Висоцька.