США виділять $5 млрд на боротьбу з голодом в інших країнах

Сполучені Штати виділять в цілому $10 млрд на боротьбу з голодом і зміцнення продовольчих систем у світі, при цьому половина з цієї суми піде на такі потреби всередині самих США, ще $5 млрд будуть надані іншим країнам.

Про це повідомила представник американської адміністрації високого рангу на спеціальному телефонному брифінгу для журналістів, присвяченому саміту ООН з продовольчих систем, який пройде в четвер.

“Я думаю, що більшість з вас чули, що президент Сполучених Штатів Джо Байден пообіцяв, що США інвестують $10 млрд на те, щоб ліквідувати голод і зміцнити продовольчі системи як у себе вдома, так і за кордоном”, – зазначила вона. “$5 млрд з $10 млрд, які обіцяно виділити, підуть на зміцнення продовольчих систем в Сполучених Штатах, а ще $5 млрд ми пообіцяємо виділити на зміцнення продовольчих систем за кордоном, тобто рівно 50 на 50”, – пояснила представник адміністрації.

“Це обіцянка на кілька років, на п’ятирічний термін, і ідея полягає в тому, щоб не тягнути час з фінансуванням довше цього”, – сказала вона.

За словами представника адміністрації, США на Саміті ООН з продовольчих систем представлятимуть міністр сільського господарства Том Вілсак і глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер. “Є цілий ряд підсумкових обіцянок, про які ми оголосимо <…>, частина з них буде фінансовими, а частина буде насправді зосереджена на конкретних програмах і коаліціях, до яких ми зможемо приєднатися разом з іншими”, – зазначила ведуча брифінгу.

У липні генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш на зустрічі з підготовки до саміту з продовольчих систем зазначав, що в 2020 році не менше 811 млн осіб у світі зіткнулися з голодом. За його словами, ці цифри зросли в порівнянні з 2019 роком і не в останню чергу це сталося через перебої, викликані пандемією коронавірусу.