У Конгресі США схвалили виділення $ 1 млрд Ізраїлю для покупки ракет ПРО “Залізний купол”

Палата представників Конгресу США схвалила окремий законопроект про надання $ 1 млрд в якості допомоги Ізраїлю на закупівлю ракет, необхідних для системи ПРО “Залізний купол”, повідомляє видання The Hill.

За даними видання, законопроект підтримали 420 конгресменів, дев’ять виступили проти.

“Оскільки ми продовжуємо виступати за мирне врегулювання, засноване на принципі “дві держави для двох народів”, заради безпеки, надії і можливостей як для ізраїльтян, так і для палестинців, ми активно, рішуче, без коливань виступаємо за право Ізраїлю на самозахист проти тероризму”, – заявив лідер більшості в Палаті представників Стені Хойер.

Однак деякі члени Палати виступили проти фінансування “Залізного купола”. Так, демократ Рашида Тлаіб, яка народилася в сім’ї палестинських іммігрантів, заявила, що США не можуть “говорити тільки про необхідність безпеки ізраїльтян в той час, як палестинці живуть в умовах жорсткої системи апартеїду”.

“Нам слід також говорити і про необхідність безпеки для палестинців від нападів Ізраїлю”, – наводить видання слова Тлаіб.

За даними The Hill, раніше на цьому тижні лідер більшості в Палаті Стені Хойер поговорив з главою МЗС Ізраїлю Яіром Лапідом і запевнив його, що законодавці розглянуть фінансування “Залізного купола”, незважаючи на його виключення з законопроекту про державні видатки, щоб уникнути “шатдауну” (припинення фінансування федеральних відомств).

В кінці серпня президент США Джо Байден на зустрічі з прем’єром Ізраїлю Нафталі Беннет заявив, що згоден надати допомогу в постачанні Ізраїлю ракетами для системи ПРО “Залізний купол”.

“Я повністю підтримую постачання (ракетами) для “Залізного купола”, – заявив тоді Байден у розмові з Беннеттом в Овальному кабінеті.

У травні відбулося різке загострення обстановки в районі сектора Газа. Режим припинення вогню між Ізраїлем і палестинськими угрупованнями з сектора Газа вступив в силу в ніч на 21 травня. До цього протягом 11 днів армія оборони Ізраїлю наносила удари по Газі у відповідь на що проводилися звідти пуски ракет: всього по Ізраїлю було випущено більше 4 тисяч ракет. Більшість ракет з сектора Газа були перехоплені ізраїльської системою ПРО “Залізний купол”, частина з них потрапила в пустельні райони Ізраїлю.

Система ПРО “Залізний купол”, розроблена при фінансуванні США, використовується для перехоплення ракет, періодично випускаються по Ізраїлю з палестинських територій.