Apple побачила шкоду екології в планах ЄС стандартизувати зарядки

Європейська комісія 2оголосила, що запровадить єдиний стандарт для зарядних портів і кабелів для всіх гаджетів і зобов’яже виробників їх дотримуватися. Ці плани не сподобалися корпорації Apple.

“Сьогодні комісія приймає важливу міру проти електронних відходів і незручності споживачів, викликаних превалюванням різних, несанкціонованих зарядних пристроїв для електронних пристроїв, – йдеться в прес-релізі ЄК. – USB-C кабель стане стандартним портом для всіх смартфонів, планшетів, камер, навушників, портативних колонок, а також портативних пристроїв для відеоігор”.

Як зазначила виконавчий заступник голови ЄК Маргрете Вестагер, “європейські споживачі досить довго відчували розчарування через несанкціонованих зарядних пристроїв, які складаються в їх ящиках”.

За її словами, чиновники дали бізнесу “достатньо часу для того, щоб знайти власні рішення”. Тепер прийшов час для змін законодавства.

На думку журналістів, введення стандартного USB-C кабелю, як тільки це схвалять члени Європейського парламенту (ЄП), вплине на весь глобальний ринок смартфонів. В даний час користувачам потрібно робити вибір між телефонами, що обслуговуються трьома основними зарядними пристроями: це кабель “Lightning” для телефонів компанії Apple, мікро-USB для більшості інших мобільних телефонів і новітнім стандартом USB-C.

Єврокомісія вважає, що використання стандартного USB-C кабелю для всіх девайсів скоротить споживання електроенергії, а ситуацію, що склалася з різними зарядками називають “незручною”. За даними європейських чиновників, європейські споживачі витрачають щорічно близько 2,4 млрд євро тільки на зарядні пристрої, які вони купують додатково до основних пристроїв.

В Apple заявили, що універсальний зарядний пристрій одного розміру сповільнить інновації та сприятиме більшому забрудненню навколишнього середовища. Комісар ЄС з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон на перший аргумент тим, що американські ТехноГігант “завжди аргументують, що закон ЄС суперечить інновацій”.

“Він не суперечить інновацій. Він виступає на стороні європейських споживачів, він не проти кого-небудь”, – сказав Бретон.

Apple вже використовує USB-C кабелі для деяких пристроїв, зокрема їх кладуть в комплекти до айфона. При цьому компанія заявляє, що закон, що змушує використовувати універсальний зарядний пристрій для всіх мобільних телефонів в ЄС, є необгрунтованим.

“Ми як і раніше стурбовані тим, що суворе правило, яке потребує одного типу коннектора, пригнічує інновації, а не заохочує їх, що в свою чергу шкодить споживачам в Європі і по всьому світу”, – йдеться в заяві Apple.

Деякі представники технологічної галузі стверджують, що телефони, які вже використовуються із застарілим зарядним кабелем, втратять свою вартість при перепродажі, якщо зарядний пристрій не можна буде замінити. Це в свою чергу збільшить надлишок відходів електроніки.

У реченні ЄК, яке ще можуть бути істотно змінено до ратифікації, виробникам смартфонів нададуть 24-місячний перехідний період, що дасть компаніям “достатньо часу”, щоб відповідати вимогам.