Близько 20 країн ЄС пропонують знову обрати Гебреїсуса на посаду голови ВООЗ

Близько двадцяти європейських країн пропонують перевибрати Тедроса Аданома Гебреїсуса на другий п’ятирічний термін на посаду генерального директора Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Про це в четвер повідомило Agence France-Presse з посиланням на дипломатичні джерела.

“Близько двадцяти країн Європейського Союзу в четвер висунули кандидатуру Тедроса Аданома Гебреїсуса на пост глави ВООЗ незадовго до закінчення крайнього терміну висунення кандидатур”, – вказало агентство. За його відомостями, Гебреїсус, можливо, є єдиним претендентом на цей пост.

Як нагадує AFP, кандидатуру Гебреїсуса раніше офіційно запропонувала Німеччина. За даними AFP, серед країн, які підтримали ініціативу Берліна-Австрія, Португалія, Франція та Іспанія.

Агентство підкреслює, що крайній термін висунення кандидатур закінчився о 18:00 23 вересня. Імена претендентів не будуть офіційно оголошені до початку листопада. Процес подачі заявок є конфіденційним.

Якщо кандидатів декілька, перший етап відбору почнеться в січні 2022 року, щоб скласти короткий список з п’яти кандидатів. Остаточне голосування за нового главу ВООЗ пройде в травні 2022 року.

Процедура виборів
Процес виборів стартував у квітні нинішнього року з розсилки Секретаріатом ВООЗ циркулярного листа державам-членам з пропозицією висувати кандидатури на посаду гендиректора, повідомили в організації. Отримана від країн інформація про кандидатів та інші відомості про їх кваліфікацію та досвід будуть опубліковані після 29 жовтня.

Державам-членам буде надана можливість зустрітися з кандидатом (або кандидатами, якщо їх буде більше одного) до 150-ї сесії виконавчого комітету ВООЗ, яка відбудеться в січні 2022 року. На цій сесії будуть розглянуті запропоновані кандидатури і складено короткий список, до якого увійдуть не більше п’яти кандидатів. Потім за результатами співбесід виконком ВООЗ шляхом таємного голосування сформує остаточний список, що включає не більше трьох кандидатів. Цей список буде переданий на розгляд 75-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я.

До відкриття сесії буде організовано форум кандидатів, на якому відбудеться інтерактивна дискусія між ними та державами-членами. На сесії Асамблеї нового гендиректора оберуть шляхом таємного голосування. Допускається одноразове продовження повноважень чинного глави ВООЗ, тому він може бути переобраний на другий термін.

Тедрос Аданом Гебреїсус займає посаду гендиректора з 2017 року.