У МЗС КНДР заявили, що обставини для укладення миру з США ще не склалися

Ситуація в регіоні поки не дозволяє підписати мирний договір між Пхеньяном і Вашингтоном.

Відповідну заяву заступника міністра закордонних справ КНДР Рі Тхе Сона опублікувало в п’ятницю Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).

“Немає ніякої гарантії того, що підписання декларації про закінчення війни призведе до відмови США від ворожої політики щодо КНДР, особливо в нинішній гострій ситуації на Корейському півострові”, – йдеться в документі. “Ніщо не зміниться” до тих пір, поки незмінною залишається політична ситуація навколо Пхеньяна і Вашингтона, вважає заступник голови МЗС.

Президент Республіки Корея Мун Чже Ін в ході засідання 76-ї сесії Генеральної Асамблеї (ГА) ООН 21 вересня закликав до якнайшвидшого підписання декларації про закінчення Корейської війни, що завершилася в 1953 році перемир’ям. Формально сторони досі перебувають у стані збройного конфлікту.

Мун Чже Ін звернувся до міжнародного співтовариства із закликом “мобілізувати його силу для укладення декларації про закінчення війни на Корейському півострові”. Так, президент Південної Кореї запропонував, щоб “три сторони – дві Кореї і США – або чотири сторони – дві Кореї, США і Китай – зустрілися” і оголосили про офіційне завершення війни на Корейському півострові.