Блінкен: США готові до переговорів щодо ядерної угоди з Тегераном

США готові до переговорів щодо ядерної угоди з Іраном, але Тегеран поки не дав згоди повернутися на переговори до Відня.

Про це заявив у четвер держсекретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на прес-конференції в Нью-Йорку, де він перебуває для участі в заходах по лінії 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

“Поки ми не отримали від Ірану згоди повернутися до переговорів у Відні”, – вказав Блінкен, зазначивши, що самі США “повною мірою готові до цього”. “Ми відкрито і твердо дотримуємося принципів значущої дипломатії з метою повернення до обопільних зобов’язань в рамках СВПД [Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми Тегерана]”, – підкреслив Блінкен.

Шеф американської дипломатії при цьому зазначив, що можливість для повернення до СВПД “не буде зберігатися нескінченно”. За його словами, нарощування Іраном запасів збагаченого урану, а також спорудження нових центрифуг може призвести до того, що “на якомусь етапі просте повернення до СВПД не принесе передбаченої [цією Угодою] вигоди”.