Конгресмени викликали чотирьох помічників Трампа для свідчень щодо штурму Капітолію

Спеціальний комітет Палати Представників Конгресу США з розслідування події 6 січня штурму Капітолію викликав для дачі свідчень чотирьох колишніх помічників екс-президента США Дональда Трампа.

Про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті комітету в четвер.

“Голова комітету Бенні Томпсон сьогодні оголосив, що направив серію повісток на подання документів і дачу свідчень чотирьом особам, які мають тісні зв’язки з колишнім президентом США Дональдом Трампом, які працювали або підтримували контакт з Білим домом в дні, що передували штурму Капітолію 6 січня”, – зазначено в повідомленні.

Повідомляється, що листи з вимогою з’явитися для дачі свідчень перед Конгресом були направлені колишньому главі апарату співробітників Білого дому Марку Медоузу, помічнику Трампа Деніелу Скавіно, який відповідав за комунікацію в соціальних мережах, екс-співробітнику Міністерства оборони Кешу Пателю і колишньому раднику 45-го президента США Стівену Беннону. Конгресмени вимагають, щоб свідки з’явилися за повісткою в найближчі тижні.

Про причетність свідків до подій на Капітолійському пагорбі
Згідно з даними Комітету, займаючи високу посаду в адміністрації, Медоуз спілкувався з посадовими особами на тему скасування результатів президентських виборів або запобігання їх затвердження. У прес-релізі зазначено, що він також підтримував зв’язок з організаторами подій у Конгресу США 6 січня.

Передбачається, що Скавіно разом з Трампом був присутній на зустрічі 5 січня, де обговорювалися способи переконати членів Конгресу не затверджувати результати виборів, що відбулися. Крім того, він повідомляв про підготовку мітингу в соцмережах, закликаючи американців “стати частиною історії”.

Кеш підтримував зв’язок з Пентагоном напередодні подій 6 січня і був залучений в обговорення серед керівників оборонного відомства з приводу організації безпеки в районі Капітолійського пагорба. За даними, отриманими в ході розслідування, Беннон неодноразово закликав Трампа зосередити зусилля на запобіганні затвердження результатів виборів.

Про штурм Капітолію
6 січня прихильники республіканця Трампа увірвалися в будівлю Конгресу, щоб перешкодити затвердженню підсумків минулих в листопаді 2020 року в країні президентських виборів. Перемогу на них здобув демократ Джо Байден. Під час заворушень всередині будівлі поліція застрелила маніфестантку. Крім того, були зафіксовані не пов’язані між собою випадки смерті ще кількох осіб, кваліфіковані як НП медичного характеру. Після сутичок помер співробітник поліції Капітолію. За даними журналу Newsweek, у справі про січневі заворушення у Вашингтоні затримано не менше 642 осіб. На даний момент майже 50 осіб визнали себе винними за звинуваченнями, пов’язаними з насильством, причому дев’ять зізналися у скоєнні тяжких злочинів. Переважна більшість обвинувачених були звільнені в очікуванні суду, але близько 75 все ще перебувають під вартою.