У Єврокомісії прокоментували прийнятий ВР закон про олігархів

Європейська комісія вітає ухвалення Верховною Радою у другому читанні закону про олігархів.

Про це заявила речниця Єврокомісії Анна Пісонеро, яку цитує “Радіо Свобода”.

В Єврокомісії відзначили рішучість президента Володимира Зеленського звернути увагу на “глибоко вкорінений вплив корисливих олігархічних інтересів на політичне та економічне життя України”.

“Відзначаємо ухвалення в другому читанні Верховною радою 23 вересня законопроєкту про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів). Це крок уперед”, – заявила Пісонеро.

Вона також додала, що в Єврокомісії очікують на виконання норм закону, яке буде рішучим та юридично обґрунтованим.

У Єврокомісії додають, що “крім реалізації ухваленого закону, необхідні додаткові кроки, зокрема, для закриття інституційних прогалин в Україні, задля досягнення бажаного ефекту деолігархізації”.

23 вересня Верховна Рада України прийняла законопроект №5599 про олігархів. Законом передбачено створення спеціального реєстру, куди будуть вносити олігархів. Для цього вони повинні відповідати трьом з чотирьох критеріїв: участь у політичному житті, значний вплив на ЗМІ, контроль або володіння монополією, а також наявність активів на суму близько 2,3 млрд гривень.

Рада прийняла проект закону, не чекаючи висновку Венеціанської комісії, яка на прохання України почала аналіз проекту на предмет відповідності прав людини.

Напередодні представники Венеціанської комісії під час візиту до Києва рекомендували Україні утриматися від голосування за проект до отримання висновків комісії. Вердикт Венеціанської комісії очікується в середині грудня.