Адвокат екс-глави Каталонії повідомив, що Пучдемон відпущений на свободу без обмежень

Затриманий в Італії, на Сардинії за європейським ордером екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон був звільнений без будь-яких обмежень і може покинути острів.

Про це повідомив у п’ятницю італійський адвокат політика Агостінанджело Маррас.

“Пучдемона відпустили без будь-яких обмежень. Він може покинути Сардинію в будь-який момент. На 4 жовтня призначено нове засідання суду, на якому буде обговорюватися дане рішення і орден на арешт, що передбачає його передачу Іспанії”, – сказав адвокат.

Він уточнив, що був у в’язниці, де утримувався Пучдемон з минулої ночі після арешту в аеропорту Альгеро. Він прилетів на італійський острів в якості євродепутата і повинен був провести кілька зустрічей з представниками місцевої влади.

Політик, який виступає за незалежність Каталонії, вже вийшов з в’язниці. Своє звільнення він назвав “новою судовою перемогою”.

Екс-глава Каталонії був затриманий в четвер увечері в аеропорту Альгеро після прибуття на місцевий фольклорний фестиваль каталонської культури за європейським ордером Верховного суду Іспанії, де він звинувачується в підбурюванні до заколоту і розтрати.

Пучдемон очолював уряд Каталонії в момент проведення там незаконного референдуму про незалежність 2017 року. Незабаром після цього він втік до Бельгії. Судова влада Іспанії домагаються його видачі.