НАСА готується до переведення своїх космічних програм з МКС на нові платформи

Міжнародна космічна станція (МКС) вже знаходиться в третьому, і найбільш продуктивному, десятилітті своєї роботи.

За 23 роки роботи Міжнародна космічна станція стала передовим плацдармом людства у вивченні далекого космосу і відпрацювання необхідних для цього технологій. Для влади США стало ясно, що орбітальна станція, внесена до Книги рекордів Гіннеса як найдорожчий об’єкт, створений людиною, потроху старіє. У підкомітеті з космосу і аеронавтики Палати представників Конгресу США пройшли онлайн-слухання, присвячені проблемі переходу програм НАСА на нові космічні платформи.

Експлуатація МКС спочатку була запланована приблизно до 2024-го року. Але такий перехід на нові платформи – включаючи активне створення приватних орбітальних апаратів – неможливо здійснити за короткий термін. Тому керівники програми НАСА не бачать причин припиняти роботу МКС до 2030 року.

«МКС продовжує залишатися позитивним прикладом міжнародного партнерства, – сказала на слуханнях Робін Гейтенс (Robin Gatens), директор НАСА за програмами МКС. – Дослідження, що проводяться на МКС, допомогли просунути вперед науку і поліпшити життя на планеті Земля. І зараз екіпаж МКС зайнятий, як ніколи: він забезпечує Сполученим Штатам і нашим партнерам неоціненний потенціал у вивченні космосу. Лабораторія МКС проводить сотні експериментів за запитом інших відомств, наукових інститутів і комерційних клієнтів. Одночасно з цим співробітники НАСА розробляють технології і протоколи, необхідні для відправки на Місяць першої в історії жінки і перших представників расових меншин, а також для здійснення першої місії на Марс».

Щоб досягти відчутного прогресу у вивченні Місяця і Марса, необхідно спершу фізично до них дістатися. Астронавтам потрібно, наприклад, техніка для моніторингу мікробіологічного середовища на борту зорельота. Поки що, кажуть учасники минулих експедицій, жодне творіння людських рук не підходить для відпрацювання цього процесу краще, ніж Міжнародна космічна станція.