Шмигаль попросив НБУ та Держфінмоніторинг роз’яснити банкам роботу з податковою амністією

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до Держслужби фінансового моніторингу (ДСФМ) і Національного банку України (НБУ) з проханням роз’яснити фінансовим установам принципи роботи закону про податкову амністію.

Як зазначається в повідомленні на сайті КМУ, це стало результатом наради з представниками банківського сектора, на якій обговорювалися питання забезпечення адміністрування процедур, необхідних для податкової амністії.

У нараді брали участь також міністри фінансів і юстиції Сергій Марченко та Денис Малюська, представники Нацбанку, Офісу президента, народні депутати.

Учасники також обговорили питання підвищення ефективності програм кредитування для малого та середнього бізнесу і програм іпотечного кредитування. Зокрема, прем’єр наголосив на важливості посилення інвестиційної складової програми “Доступні кредити 5-7-9%” і доручив Мінфіну разом із керівниками областей опрацювати механізми її вдосконалення.

Шмигаль також закликав, щоб у рамках програми “Доступна іпотека 7%”, у якій 17 банків уже підписали 847 кредитних договорів на загальну суму понад 722 млн грн, кредити видавалися не лише у великих містах.

Як раніше повідомив глава профільного комітету Ради Данило Гетманцев в інтерв’ю телеканалу “Громадський”, у рамках розпочатої 1 вересня податкової амністії держбюджет уже отримав 1,5 млн грн, а загалом українці подали “нульову декларацію” про активи на 30 млн грн.

Багато банків зазначають, що в нинішній редакції закон покладає на них усю відповідальність за перевірку декларованих коштів, тому брати участь в амністії для них дуже ризиковано.

За даними агентства, наразі розробляється законопроект, щоб знизити ці ризики.