ВООЗ оновила рекомендації за якістю повітря

Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила нові керівні принципи за якістю повітря, в яких знизила допустимий рівень забруднювачів. Цей документ не оновлювали з 2005 року.

Автори нових рекомендацій вивчили більше 500 наукових публікацій про вплив забруднення повітря на здоров’я людини. Вони прийшли до висновку, що шкода завдається при більш низьких концентраціях забруднюючих речовин. В результаті ВООЗ в нових рекомендаціях знизила гранично допустимі норми:

в чотири рази – двоокису азоту (NO2), яку викидають в атмосферу, зокрема, дизельні двигуни;

в два рази – мікрочастинок розміром до 2,5 мікрометрів (для порівняння, діаметр людської волосини – приблизно 50-100 мікрометрів);

в чотири рази -крупнодісперсних частинок діаметром менше 10 мікрометрів.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку вплив забруднення повітря призводить до передчасної смерті близько семи мільйонів осіб. Це можна порівняти з кількістю смертей від куріння. За словами гендиректора ВООЗ Тедроса Гебрейесуса, забруднення являє собою загрозу здоров’ю людей у ​​всьому світі, але найбільше від нього страждає населення країн з низьким і середнім рівнем доходу.

У дітей забруднення повітря призводить до порушення розвитку і функції легень, респіраторним інфекціям і загострень астми. У дорослих – ішемічної хвороби серця та інсульту. Також дані ВООЗ вказують на зв’язок між забрудненням повітря і діабетом і нейродегенеративних захворюваннями.

Нові рекомендації ВООЗ носять рекомендаційний характер. Вони не зможуть змінити рівень захворюваності і смертності, якщо країни не почнуть їх застосовувати. Згідно зі звітом ООН, в законах 43% країн немає визначення “забруднення повітря”, ці держави не мають стандартів якості повітря.