На виборах в ФРН вперед виходять соціал-демократи

На парламентських виборах в ФРН вперед з мінімальним відривом виходить Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН).

Партія набирає 25,7% голосів, а блок Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС/ХСС) – 24,5%. Про це свідчать неофіційні попередні результати, які публікує соціологічна служба Infratest dimap на замовлення телерадіокомпанії ARD.

На третьому місці партія “Союз-90/”зелені”, яка набирає 14,3% голосів. Вільна демократична партія (ВДП) отримує 11,5%, а правопопулістського “Альтернатива для Німеччини” – 10,5%. За даними Infratest dimap, в парламент також проходить Ліва партія – за неї проголосували 5% виборців.

Уряд Німеччини 16 років очолювала Ангела Меркель (Angela Merkel) з Християнсько-демократичного союзу (ХДС). Останні вісім років молодшим партнером блоку ХДС/ХСС по правлячій коаліції була Соціал-демократична партія Німеччини.

Німецький парламент формується за змішаною системою. Половина місць відводиться кандидатам, які були обрані в 299 одномандатних округах простою більшістю голосів, тобто за мажоритарною системою. Друга половина розподіляється між кандидатами, що пройшли в бундестаг за партійними списками, в залежності від того, скільки голосів отримала та чи інша партія.

Рекордне число виборців проголосувало поштою. Протягом декількох тижнів надходили повідомлення про те, що рекордне число виборців проголосувало поштою. Їх частка може скласти близько 40 відсотків. Одна з причин – пандемія коронавіруса.

Громадяни ФРН обрали депутатів 20-го за рахунком бундестагу. Через кілька тижнів законодавцям належить вибрати нового канцлера Німеччини, який потім сформує уряд.