Пелосі: інфраструктурний законопроект буде схвалений на наступному тижні

Спікер Палати представників Ненсі Пелосі висловила впевненість в тому, що законопроект про розвиток інфраструктури вартістю 1 трильйон доларів буде схвалений на наступному тижні, але зазначила, що, можливо, він не буде винесено на розгляд палати в понеділок, як вона обіцяла раніше.

Спікер Палати Представників Конгресу США

В інтерв’ю програмі «На цьому тижні» на каналі АВС Пелосі заявила, що великий законопроект президента Джо Байдена вартістю 3,5 трильйона доларів, що включає соціальні витрати, може, в кінцевому підсумку, буде скорочений.

«Дозвольте мені сказати, що ми збираємося прийняти законопроект на цьому тижні», – сказала Пелосі, говорячи про перший законопроекті, який передбачає витрати на будівництво і реконструкцію доріг, мостів, аеропортів, шкіл та інші будівельні проекти. Сенат схвалив цей законопроект 10 серпня голосами законодавців від обох партій.

Однак Пелосі дала зрозуміти, що можливо, він не буде винесено на обговорення в понеділок, хоча саме таку дату вона раніше називала.

«Я ніколи не виношу на обговорення законопроект, для якого не вистачає голосів», – сказала вона, додавши, що це може статися в понеділок.

Демократи поки не досягли консенсусу щодо порядку прийняття законопроектів, які є ключовими для успіху економічної програми Байдена. Помірні демократи розходяться в думках з більш прогресивними членами своєї фракції за вартістю більшого законопроекту.

Велика група прогресивних законодавців наполягає на тому, щоб законопроект про інфраструктуру вартістю 1 трильйон доларів був відкладений, поки не буде готовий законопроект вартістю 3,5 трильйона доларів. Помірні наполягають на тому, щоб перший законопроект був введений в дію незалежно від другого.

Більший законопроект передбачає розширення медичного обслуговування дітей і літніх і витрати на радикальне скорочення викидів вуглекислого газу та інших речовин, винних у зміні клімату.

На питання, чи може остаточна вартість цього пакета виявитися меншою, Пелосі відповіла: «Це здається самоочевидним».