СБУ ліквідувала десятки корупційних схем на митниці

Cлужба безпеки України викрила низку корупційних схем на державному кордоні – з початку року засудили 14 посадовців, ще 64 порушникам оголосили підозри.

Також спецслужби нейтралізували два організованих угруповання, до яких входили чиновники Держмитслужби. Вони вимагали гроші за безперешкодне перевезення товарів через кордон, повідомила СБУ.

У 2021 році повідомили про підозри  4 керівникам Східної митниці на Луганщині через отримання хабарів від підприємців під час митного оформлення вантажів, на Рівнещині заблокували схему розмитнення вантажних автомобілів, у Київській області – схему «кришування» контрабанди посадовцями митного посту «Аеропорт Бориспіль».

На Львівщині викрили двох посадовців митного посту «Яворів», які брали хабарі за проходження «зеленого» коридору, а  у Дніпропетровській області викрили схему «прискореного» оформлення автомобілів з іноземною реєстрацією. Також оголошено підозри одному з керівників митного посту «Ліски» та посадовцю Київської митниці, які вимагали гроші за безперешкодне розмитнення.

З початку року СБУ провела низку успішних операцій по боротьбі з наркотрафіком, зокрема запобігла контрабанді до ЄС більше тонни героїну та понад 60 кг кокаїну і ліквідувала кілька каналів збуту наркотичних речовин. А нещодавно СБУ викрила нову корупційну схему в АТ «Укрзалізниця». Шахраї вкрали близько 2 млн гривень.