Керівництво ДФС у Сумській області викрили в масштабній корупції

Правоохоронці викрили корупційну схему, організовану колишнім керівництвом Державної фіскальної Служби по Сумській області.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Відзначається, що зловмисники штучно створювали перешкоди для підприємців і за хабарі не помічали реальних правопорушень.

До схеми виявився причетним колишній заступник начальника ДФС у Сумській області та головний державний ревізор-інспектор. Їх викрили ще в 2018 році, але через довготривалу експертизу доказів висновки отримали тільки зараз.

За матеріалами слідства, в 2018 році співробітники фіскальних служб провели планову перевірку підприємця, в результаті якої встановили ряд “порушень”. За висновком чиновників, від його діяльності бюджет недоотримав 1,3 млн. грн.

Зловживаючи своїм службовим становищем, посадові особи ДФС переробили цей акт перевірки, зменшивши суму виявлених порушень, що не досягла і 170 тис. грн.

СБУ провела низку обшуків, у ході яких було вилучено матеріали. Їх передали на експертизу.

Встановлено, що під час податкової перевірки не відображено порушень на суму понад 300 тис. грн. Інші порушення, наведені в попередньому акті, були штучно створені податківцями для вимагання та одержання неправомірної вигоди від фізичної особи-підприємця.

Посадовим особам повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам, скоєному за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України) з різних видів співучасті (організатор і виконавець).

Разом з тим, іншому ревізору-інспектору, яка була залучена до перевірки, але не входила в групу за попередньою змовою і не була поінформована в її злочинний план, повідомлено про підозру у неналежному виконанні службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України).