Зеленський занепокояний затриманням Саакашвілі у Грузії

Президент України Володимир Зеленський занепокоєний затриманням у Грузії голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі.

Про це повідомив речник глави держави Сергій Нікіфоров.

“Уважно стежимо за повідомленнями про затримання голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі. Президент Володимир Зеленський занепокоєний такими новинами і тоном заяв, що лунають в Грузії щодо можливого розвитку ситуації”, – написав він на своїй Facebook-сторінці.

За словами речника українського президента, від грузинської сторони чекають на роз’яснення усіх обставин та причин такого кроку відносно українського громадянина.

“Посольство України в Грузії поки що не отримало офіційної інформації про затримання. Але наші консули вже працюють над тим, аби надати Міхеілу Саакашвілі усю необхідну допомогу”, – повідомив Нікіфоров.

Тим часом до МЗС України викликали посла Грузії для пояснень з приводу затримання Саакашвілі.

“Бачимо інформацію в ЗМІ про затримання громадянина України Міхеїла Саакашвілі в Грузії. До Міністерства закордонних справ запрошено керівника посольства Грузії в Україні для отримання офіційної інформації про підстави та обставини такого затримання”, – написав у своєму Twitter речник українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко.

Раніше прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі обіцяв, що Саакашвілі разом з колекцією краваток буде комфортно поміщений у в’язницю після повернення на батьківщину.

Раніше Саакашвілі поширив відеозвернення, в якому говорить, що він знаходиться в грузинському Батумі. Відео знято вночі, на тлі можна помітити море і розгледіти будівлі, які схожі на ті, що є в Батумі. Він заявив, що 2 і 3 жовтня буде в Тбілісі і закликав людей зібратися на площі Свободи в центрі міста. У МВС Грузії заявили, що Саакашвілі не перетинав держкордон України і не приїжджав до Грузії.

Саакашвілі раніше заявив про намір повернутися на батьківщину до жовтневих виборів в органи місцевого самоврядування. Він оголошений в Грузії у внутрішньодержавний розшук, проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його відразу, як тільки він перейде кордон.