Президент Грузії відмовилася помилувати Саакашвілі

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася помилувати свого попередника Міхеїла Саакашвілі, який був затриманий в Батумі.

Про це повідомляє грузинська редакція “Радіо Свобода”.

“Всі єдині перед законом. Багато хто сьогодні запитує: чи помилує президент Саакашвілі. Відповідь одна, проста і остаточна: ні, ніколи”, – запевнила Зурабішвілі під час брифінгу 1 жовтня, звинувативши свого попередника в тому, що його режим “зневажав права людини, вільний бізнес і верховенство закону”.

Зурабішвілі додала, що їй було неприємно бачити, як колишнього президента заарештовували на камери, але визнала, що того “вимагало верховенство закону”.

“Він прийняв неприйнятне для президента країни рішення, коли пішов з громадянства і коли порушив сьогодні кордон і закон, спробувавши підірвати авторитет державних правоохоронних органів”, – говорить президент Грузії.

За її словами, дії Саакашвілі “призвели до дестабілізації в країні”.

Раніше прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі обіцяв, що Саакашвілі разом з колекцією краваток буде комфортно поміщений у в’язницю після повернення на батьківщину.

Раніше Саакашвілі поширив відеозвернення, в якому говорить, що він знаходиться в грузинському Батумі. Відео знято вночі, на тлі можна помітити море і розгледіти будівлі, які схожі на ті, що є в Батумі. Він заявив, що 2 і 3 жовтня буде в Тбілісі і закликав людей зібратися на площі Свободи в центрі міста. У МВС Грузії заявили, що Саакашвілі не перетинав держкордон України і не приїжджав до Грузії.

Саакашвілі раніше заявив про намір повернутися на батьківщину до жовтневих виборів в органи місцевого самоврядування. Він оголошений в Грузії у внутрішньодержавний розшук, проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його відразу, як тільки він перейде кордон.