Саакашвілі вимагає зустрічі з українським консулом

Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі після затримання вимагає надати йому українського консула, оскільки він є громадянином України, заявила грузинський омбудсмен Ніно Ломджарія.

“Як громадянин України, він вимагає зустріч з консулом. Те, якими шляхами він приїхав до Грузії, він не бажав обговорювати”,- сказала Ломджарія журналістам після відвідин Саакашвілі у в’язниці в Руставі.

Раніше прокурор заявив, що наявність українського громадянства не завадить екс-президенту відбувати термін у Грузії. Прес-секретар українського президента Володимира Зеленського сказав, що глава держави стурбований інформацією про затримання грузинського екс-президента і голови виконкому Національної ради реформ України Саакашвілі.

Раніше прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі обіцяв, що Саакашвілі разом з колекцією краваток буде комфортно поміщений у в’язницю після повернення на батьківщину.

Раніше Саакашвілі поширив відеозвернення, в якому говорить, що він знаходиться в грузинському Батумі. Відео знято вночі, на тлі можна помітити море і розгледіти будівлі, які схожі на ті, що є в Батумі. Він заявив, що 2 і 3 жовтня буде в Тбілісі і закликав людей зібратися на площі Свободи в центрі міста. У МВС Грузії заявили, що Саакашвілі не перетинав держкордон України і не приїжджав до Грузії.

Саакашвілі раніше заявив про намір повернутися на батьківщину до жовтневих виборів в органи місцевого самоврядування. Він оголошений в Грузії у внутрішньодержавний розшук, проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його відразу, як тільки він перейде кордон.