Саакашвілі оголосив голодування

Затриманий в Грузії екс-президент країни Міхеіл Саакашвілі оголосив голодування, повідомила Уповноважений з прав людини Ніно Ломджарія, відвідавши його у в’язниці.

Вона підкреслила, що колишній глава держави не згоден зі звинуваченнями і вважає себе політв’язнем.

“Саакашвілі заявив, що його затримали сьогодні в житловій квартирі, він не чинив опір і, отже, поліція не застосовувала силу. В ході затримання він був один, він сам відкрив двері поліції”, – додала омбудсмен.

Вона також уточнила, що затриманий, як громадянин України, зажадав зустрічі з консулом, а також не став обговорювати, якими шляхами він прибув до Грузії.

Як розповів прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі в ефірі телеканалу “Імеді”, влада знала, що Саакашвілі повернувся в країну, але спростовувала це, щоб не зірвати спецоперацію з його затримання.

“Його провокація могла перейти в серйозне протистояння. Ми можемо з упевненістю сказати, що запобігли великій провокації і заворушення в країні”, — додав глава уряду.

Раніше прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі обіцяв, що Саакашвілі разом з колекцією краваток буде комфортно поміщений у в’язницю після повернення на батьківщину.

Раніше Саакашвілі поширив відеозвернення, в якому говорить, що він знаходиться в грузинському Батумі. Відео знято вночі, на тлі можна помітити море і розгледіти будівлі, які схожі на ті, що є в Батумі. Він заявив, що 2 і 3 жовтня буде в Тбілісі і закликав людей зібратися на площі Свободи в центрі міста. У МВС Грузії заявили, що Саакашвілі не перетинав держкордон України і не приїжджав до Грузії.

Саакашвілі раніше заявив про намір повернутися на батьківщину до жовтневих виборів в органи місцевого самоврядування. Він оголошений в Грузії у внутрішньодержавний розшук, проходить у кількох кримінальних справах. Представники грузинської влади неодноразово заявляли, що затримають його відразу, як тільки він перейде кордон.