В ООН закликали терміново зібрати $ 120 млн на освіту і медицину для палестинців

Близькосхідний агентство ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (UNRWA) в екстреному порядку потребує $ 120 млн від донорів з метою зберегти в майбутні місяці послуги в сфері освіти та медицини для сотень тисяч палестинських біженців, повідомляє телеканал “Аль-Арабія”.

“Фінансова ситуація – реальна смертельна загроза для організації, і ми не повинні недооцінювати це, оскільки фінансові проблеми можуть змусити організацію скоротити надання послуг”, – заявив глава UNRWA Філіп Ладзаріні.

Він пояснив, що на кону – можливість для 550 тис. дітей відвідувати школу, для тисяч – мати доступ до медичної допомоги, для 28 тис. співробітників – отримувати зарплату в листопаді і грудні. Він підкреслив, що керівництво UNRWA не знає, чи вдасться агентству продовжувати діяльність в листопаді і грудні.

Він зазначив, що, хоча США – після відмови в 2018 році попереднього американського президента Дональда Трампа фінансувати агентство – знову стали найважливішим донором UNRWA, скоротилися надходження від інших країн в результаті економічних наслідків пандемії COVID-19.

Ладзаріні також сказав, що в середині листопада Швеція і Йорданія проведуть спільну конференцію в Брюсселі, щоб домогтися більш передбачуваного фінансування UNRWA.

Він додав, що UNRWA хотіло б для підтримки своєї основної діяльності отримувати $ 800 млн щорічно протягом трьох років.

“Аль-Арабія” нагадує, що UNRWA було засновано в 1949 році, щоб забезпечити освітою, охороною здоров’я, продовольством та іншими послугами палестинців, які були змушені покинути свої будинки в результаті арабо-ізраїльської війни 1947 – 1949 років і подальших конфліктів, а також їх нащадків. На даний момент в UNRWA зареєстровані 5,7 млн ​​палестинських біженців, включаючи їх дітей і онуків, але, як відзначав Ладзаріні, UNRWA допомагає лише 550 тис. Учнів в школах і 2,8 млн пільговиків в сфері медичного забезпечення.